حذف مانع توسعه صنعتی ایران؟

چکیده خبر: یک فعال صنعت فولاد گفت: تفکری که رای به توقف برداشت آب صنایع از منابع سطحی و زیرزمینی داده و بر جایگزین کردن پساب تاکید می‌کند، مهمترین مانع توسعه صنعتی در کشور خشک و نیمه خشک ایران را بر طرف کرده و این امر ناشی از تجربه و نگاه دقیق به مسئله است.

گروه اقتصادی خبرگزاری فارس: سید امیر شهرستانی با اشاره به مهمترین چالش صنایع کشور اظهار داشت: در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران، امکان توسعه آب محور وجود ندارد و باید سال‌ها مسئله تخریب محیط زیست یا توسعه صنعت دوگانه مطرحی در کشور بود.
این فعال صنعت فولاد گفت: البته این دوگانه متعلق به یک دهه پیش است و امروزه فناوری به کمک آمده تا در کنار توسعه صنعت زمینه حفظ و حراست از محیط زیست را نیز به وجود بیاورد.
وی افزود: مصرف آب شرب، مصرفی دائمی و اولویت و خط قرمز دولت‌هاست، طبیعی است، هرجا که مصرف شرب باشد، فاضلاب هم تولید شود و این یک منبع آب مهم موسوم به منابع آب نامتعارف است.
شهرستانی با اشاره به اینکه سال‌های متمادی فاضلاب یک عنصر زائد بوده و مایه تخریب محیط زیست، گفت: امروز با متدهای تصفیه فاضلاب، پساب بهداشتی تولید می‌شود که یک تیر و دو نشان است، هم دیگر شاهد تخریب محیط زیست با فاضلاب نیستیم و هم می‌توان بخشی از نیاز صنایع را از این محل تامین و از فشار به منابع آبی جلوگیری کرد.
این فعال صنعت فولاد گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه بازتخصیص آب صنایع و حذف برداشت از منابع آب زیرزمینی یکی از مهمترین چالش‌ها در توسعه صنعتی برداشته می‌شود، آن هم با حفظ محیط زیست.
وی ادامه داد: تفکری که رای به توقف برداشت آب صنایع از منابع سطحی و زیرزمینی داده و بر جایگزین کردن پساب تاکید می‌کند، مهمترین مانع توسعه صنعتی در کشور خشک و نیمه خشک ایران را بر طرف کرده و این امر ناشی از تجربه و نگاه دقیق به مسئله است.
شهرستانی گفت: استقبال صنایع از بازتخصیص پساب به جای آب سطحی و زیرزمینی یعنی این سیاست هم از سمت حاکمیت و هم از طرف ذی‌نفعان پذیرفته شده است.

(منبع: خبرگذاری فارس)

جدیدترین اخبار در این دسته بندی

ووشو1-1

حل مشکل ملی‌پوشان ووشو؛ تیم ملی امشب عازم چین می‌شود

رئیس فدراسیون ووشو از تهیه بلیت برای اعزام ملی‌پوشان به مسابقات گزینشی جام‌جهانی چین خبر داد.

اردیبهشت 2, 1403

مسابقات-فدراسیون-در-کرج-1

دسته های قدی و وزنی مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی آسیایی اعلام شد

دسته های وزنی و قدی مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی آسیایی در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان اعلام شد.

اردیبهشت 2, 1403

هافبک سابق پرسپولیس

هافبک سابق پرسپولیس، سرخ‌پوشان را محکوم کرد

تهران- ایرنا- با اعلام کمیته وضعیت، هافبک سابق تیم فوتبال پرسپولیس این تیم را محکوم کرد.

اردیبهشت 2, 1403

معتادان ایرنا

جمع آوری معتادان متجاهر در اجرای طرح آرامش شهری شهرستان شهریار

شهریار-ایرنا- فرمانده انتظامی شهریار از طرح آرامش شهر جمع آوری معتادان متجاهر و پرخطر خبرداد.

اردیبهشت 2, 1403

ایرنا-1

مفتی اعظم روسیه، تلاش‌های رهبر ایران در راستای استقرار عدالت و صلح را ستود

مسکو- ایرنا- مفتی اعظم و رئیس اداره امور دینی مسلمانان روسیه در پیامی به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: دعوت شما به معنویت و ارزش های اخلاقی جهانی، تداوم بخش سنت های مسلمانان در جهت استقرار عدالت و تحکیم صلح است.

اردیبهشت 2, 1403

6376029650040649373c91a066-e1e6-4e21-84ef-6f4ce06f930a

سرپرست کمیته دانشجویی بدنسازی و پرورش اندام

روشنی ؛ سرپرست کمیته دانشجویی فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام شد.

اردیبهشت 1, 1403

post-5

تمدید ثبت‌نام نوبت دوم کنکور

آخرین تمدید زمان ثبت‌نام متقاضیان شركت در آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم) اعلام شد.

فروردین 25, 1403

post-4

ابلاغ نرخ حق بیمه درمان

معاون اول رئیس جمهور نرخ حق بیمه درمان کارمندان و کارگران را به وزارت‌خانه‌های بهداشت، رفاه، دفاع و اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

فروردین 25, 1403

Translate »